Чи п'яніють комарі від алкоголю в крові людини?

 

Чи п'яніють комарі від алкоголю в крові людини?

Комарі надають перевагу різним групам крові або різним частинам тіла людей. Втім, одна річ приваблює їх безумовно - це алкоголь. Але чи п'яніють вони від нього - ось у чому питання?

Кілька років тому я працював фотографом на ралі вінтажних автомобілів у Данії. Змагання виявилося не стільки на швидкість, скільки на вишуканість вбрання учасників.

І все швидко перейшло у вечірку з делікатесами, танцями і великою кількістю алкоголю. Після добрячої кількості коктейлів я зрештою вмостився у шезлонгу й вирішив провести решту ночі в ньому під ніжними данськими зірками.

Саме тоді я зробив три важливих висновки:

1) влітку в Данії жахлива кількість лютих комарів;

2) вони цілком здатні прокусити брезент на шезлонгу, не кажучи вже про звичайну сорочку;

3) алкоголь на комарів діє як червона ганчірка на бика;

Вранці моя спина стала схожа на яскраво-червону бульбашкову плівку - зовсім не той сувенір, який сподівався привезти додому.

Як зазначає журнал Американської асоціації боротьби з комарами, ймовірність того, що вас вкусить комар зростає в рази, якщо ви вживали спиртне.

Чому це так, ніхто толком не знає.

Вченим відомо, що комарів приваблюють дві хімічні речовини, які ми видихаємо. Це двоокис вуглецю та октанол.

Октанол - це вторинний спирт, що утворюється в результаті розпаду лінолевої кислоти. Він також відомий як "грибний спирт", оскільки є складовою смаку грибів.

Тут, однак, постає інше питання. Чи п'яніють самі комарі, покуштувавши крові захмелілої людини?

Ентомолог Таня Депкі з Пенсильванського університету у Філадельфії рішуче це заперечила - "рівень алкоголю в крові надто низький для цього".

Вочевидь, у цьому комарам допомогла еволюція.

Будь-яка рідина, крім крові, спочатку потрапляє до окремого мішечка, де її розщеплюють ферменти. Тому, ймовірно, алкоголь нейтралізується ще до того, як він потрапить до нервової системи комах.

  • "Ферменти розщеплюють усе шкідливе, як-от алкоголь і бактерії", - підтверджує Еріка МакАлістер, куратор відділу ентомології у Лондонському музеї природної історії.
  • "Я не знаю, чи п'яніють комарі, але абсолютно точно алкоголь впливає на фруктових мух", - веде далі МакАлістер. - Але вони мають дуже високу толерантність до спиртного".
  • "Алкоголь у невеликих дозах робить їх гіперактивними і кокетливими, а ще вони стають менш перебірливими у виборі партнерів", - пояснює дослідниця.
  • "Якщо дозу збільшити, вони просто втрачають свідомість".

Комарів, як і мушок, також приваблюють гнилі фрукти, в яких у процесі бродіння цукру виробляється алкоголь.

Але в комарів кров'ю годуються лише жіночі особини.

Так вони отримують білок, необхідний для створення яєць. Комарі обох статей також харчуються нектаром з квітів, що забезпечує їм енергію для життя.

Цей нектар іноді також може містити невелику кількість алкоголю.

Той факт, що алкоголь у крові людини притягує комарів, цікавить дослідників.

Відомо, що кров деяких людей завдяки певному генетичному складу є більш привабливою для комарів. 20% населення є більш схильними до їхніх укусів.

Інші фактори ризику - температура тіла (що вона вища, то більш приваблива для комарів), вагітність (вочевидь, це також пов'язано з температурою тіла), важке дихання (оскільки людина видихає більше вуглекислого газу) і розмір тіла.

Комарі також дуже розбірливі в тому, за яку частину тіла вас вкусити. Одні надають перевагу ногам і стопам, інші - жадають вашої шиї та обличчя. Можливо, тому, що так вони можуть приземлитися прямо на викиди вуглекислого газу з рота і носа.

 

А для того що комари вас не кусали придбайте установки для знищення комах Dynatrap та Mosquito Magnet і проведіть свій відпочинок без проблем.

DynoTrap

DynoTrap XL

 

Докладніше

Mosquito Magnet

Patriot Plus

 

Докладніше

Dynatrap

DT1050

 

Докладніше

Наші контакти

(067) 597-7751
(063) 597-7751
Email: office@komar.com.ua

Komar.com.ua